BUDAPESZT (6 dni)

SZEŚCIODNIOWA WYCIECZKA DO STOLICY WĘGIER OBFITUJĄCA W MASĘ ATRAKCJI MIĘDZY INNYMI REJS STATKIEM PO DUBAJU.

1 dzień:

Wyjazd w godzinach nocnych. Nocny przejazd przez Czechy i Słowację do Budapesztu.

2 dzień:

Przyjazd do Budapesztu, spotkanie z przewodnikiem. Przejazd na basen termalny Szechenyi (pocesarskie kąpielisko, w którym kręcono m.in. film. „CK Dezerterzy”) kilkugodzinny pobyt, należy zabrać strój kąpielowy i ręcznik. Zwiedzanie miasta: zamek Vajdaunyad, Plac Bohaterów, Pomnik Tysiąclecia. Spacer po dzielnicy paryskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Śniadanie, zwiedzanie Pesztu: Parlament, Dworzec Zachodni, Bazylika, Węgierska Akademia Nauk, Plac Vorosmartyego, Ulica Vaci. Przejazd do hotelu, odpoczynek. Wyjazd przystań. Rejs statkiem po Dunaju z obiadokolacją. Powrót na nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, zwiedzanie miasta: Pomnik Gellerta, Pomnik Wolności, Cytadela, wejście na Górę Gellerta (niesamowity widok na Budapeszt), najstarsza w Europie Hala Targowa, Most Wolności. Przejazd na Stare Miasto, Most Łańcuchowy, kościół Macieja, Pałac Królewski, Baszta Rybacka, Most Elżbiety. Przejazd do hotelu, przygotowanie do wieczoru węgierskiego. Ok. 18 wyjazd na wieczór węgierski (obiadokolacja przy występach klasycznych muzyków cygańskich, w wieczorze biorą udział grupy z różnych krajów – ok. 200 osób, na zakończenie śpiew i tańce cygańskie). Wjazd na Górę Gellerta i podziwianie nocnej panoramy Budapesztu. Powrót do hotelu.

5 dzień:

Śniadanie. Wyjazd do Szentendre (bajeczne miasto leżące na brzegu Dunaju, znane z licznych muzeów), przejazd do Wyszehradu (zakole Dunaju), Esztergom – zwiedzane Bazyliki. Wyjazd w drogę powrotną do domu.

6 dzień:

Przyjazd do domu w godzinach wczesnoporannych.

CENA: OD 649 zł + 95 euro (przy min. 45 osobach)

Świadczenia:

  • zakwaterowanie 3 noclegi (hotel, pokoje 2,3 osobowe, klimatyzacja, tv, wc, łazienka)
  • przejazd autokarem
  • opieka przewodnika
  • wyżywienie zgodnie z programem (3 śniadania w hotelu – szwedzki stół, 1 obiadokolacja)
  • rejs statkiem po Dunaju z obiadokolacją
  • uroczysta kolacja i wieczór węgierski

Bilety wstępu oraz koszt wejścia na baseny termalne nie są wliczone w cenę.

data publikacji artykułu:

  • 13 maja 2021

Dodaj komentarz