BUDAPESZT (4 dni)

CZTERY DNI W PRZEPIĘKNEJ STOLICY WĘGIER ZE ZWIEDZANIEM NAJWAŻNIEJSZYCH PUNKTÓW TEGO MIASTA.

1 dzień: Wyjazd w godzinach nocnych. Nocny przejazd przez Czechy i Słowację do Budapesztu.

2 dzień: Przyjazd do Budapesztu, spotkanie z przewodnikiem. Przejazd na basen termalny Szecheny (pocesarskie kąpielisko, w którym kręcono m.in. film. „CK Dezerterzy”) ok. 4-6 godzinny pobyt, należy zabrać strój kąpielowy i ręcznik). Zwiedzanie miasta: zamek Vajdaunyad, Galeria Sztuki i Muzeum Sztuk Pięknych – z zewnątrz, Plac Bohaterów, Pomnik Tysiąclecia. Spacer po dzielnicy paryskiej. Zwiedzanie Pesztu: Parlament, Dworzec Zachodni, Bazylika, Dom Rozrywki, Węgierska Akademia Nauk, Plac Vorosmartyego, Ulica Vaci. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Śniadanie, zwiedzanie miasta: Pomnik Gellerta, Pomnik Wolności, Cytadela, wejście na Górę Gellerta (niesamowity widok na Budapeszt), najstarsza w Europie Hala Targowa, Most Wolności. Przejazd na Stare Miasto, Most Łańcuchowy, kościół Macieja, Pałac Królewski, Baszta Rybacka, Most Elżbiety. Przejazd do hotelu, przygotowanie do wieczoru węgierskiego. Ok. 18 wyjazd na wieczór węgierski ( obiadokolacja przy występach klasycznych muzyków cygańskich, w wieczorze biorą udział grupy z różnych krajów – ok. 200 osób, na zakończenie śpiew i tańce cygańskie). Ok. 22 przejazd na przystań, rejs statkiem po Dunaju z lampką szampana przy muzyce Straussa. Ok. 23.30 wjazd na Górę Gellerta i podziwianie nocnej panoramy Budapesztu. Powrót do hotelu ok. 0.30, czas wolny.

4 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Szentendre (bajeczne miasto leżące na brzegu Dunaju, znane z licznych muzeów), przejazd do Wyszehradu ( zakole Dunaju), Esztergom – zwiedzane Bazyliki. Wyjazd w drogę powrotną do domu. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Świadczenia

  • Zakwaterowanie – 2 noclegi (hotel, pokoje 2,3 osobowe, klimatyzacja, tv, wc, łazienka)
  • przejazd autokarem Lux (bar, toaleta, TV)
  • opieka pilota – przewodnika (przewodnik w języku polskim i węgierskim)
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania – szwedzki stół, 1 obiadokolacja)
  • rejs statkiem z lampką szampana
  • uroczysta kolacja i wieczór cygański

CENA: OD 768 zł (przy min. 45 osobach)

W cenę nie wliczono biletów wstępu i wejścia na basen.

data publikacji artykułu:

  • 13 maja 2021

Dodaj komentarz