GRECKA PRZYGODA

9 – DNIOWA WYCIECZKA DO MALOWNICZEJ GRECJI PEŁNA ROZMAITYCH ATRAKCJI I NIESAMOWITYCH WIDOKÓW.

1 dzień: Wyjazd do Grecji o ustalonej godzinie.

2 dzień: Dojazd do Pantaleimonas – malowniczo położonego miasteczka z piękną piaszczystą plażą i czystym błękitnym morzem położonego w pobliżu (ok. 2 km) ruin dawnego zamku Krzyżowców w Platamonas. Zakwaterowanie i czas na zapoznanie się z okolicą. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Dzień relaksu. Plażowanie i spacery po plaży. Czas wolny na poznanie tradycyjnej zabytkowej zabudowy Pantalejmonas i okolicznych miejscowości. Obiadokolacja. Wyjazd do urokliwej wioski w górach Palias Panteleimonas wpisanej do listy światowego dziedzictwa kultury UNESCO z przepięknym widokiem na rozświetloną Riwierę Olimpijską. Powrót na nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Wyjazd z wizytą na Górę Olimp – najwyższy szczyt Grecji (2918 m n.p.m.). Ta legendarna siedziba bogów, jest chroniona ze względu na swoją wartość przyrodniczą, historyczną i archeologiczną przez Park Narodowy Góry Olimp. Powrót na obiadokolację. Czas wolny i nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Salonik*, drugiego co do wielkości miasta Grecji, pełnego bizantyjskich zabytków. Zwiedzanie świątyni Hagia Sofia, Rotundy, Łuku Hadriana, rzymskiego Forum, Białej Wieży, Bazyliki Św.Dymitra czy Placu Arystotelesa. Zwiedzanie kończymy na starym salonickim targu gdzie mamy możliwość zakupów jak czynią to od wieków mieszkańcy Salonik. ALBO: Wyjazd do Aten** – stolicy Grecji i kolebki europejskiej kultury. Zobaczymy: Akropol, dzielnica Plaka, zmiana warty pod Parlamentem (dawnym Pałacem Królewskim) z Grobem Nieznanego Żołnierza, Agora Rzymska, Agora Grecka, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski – miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. W drodze powrotnej Termopile miejsce słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Przejazd do Meteory. Podziwiamy Skały Boga, formacje skalne w okolicach wioski Kalambaka, które zostały wybrane przez mnichów chrześcijańskich w XI wieku na miejsce ich ascetycznych klasztorów. Zwiedzamy tak zwane „wiszące klasztory”– miejsce, gdzie świętość jest rozrzucona pomiędzy wysokimi, zapierającymi dech w piersiach skałami. Mamy też możliwość poznania tradycyjnej techniki pisania bizantyńskich ikon w jednej z lokalnych pracowni. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Dzień odpoczynku. Plażowanie i czas wolny. Wyjazd na tradycyjny grecki targ. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

9 dzień: Powrót do domu

Świadczenia:

  • Przejazdy autokarem Lux (klimatyzacja, WC, DVD, barek kawowy).
  • 6 noclegów.
  • Wyżywienie zgodnie z programem (6 śniadań w formie szwedzkiego stołu i 6 obiadokolacji serwowanych).
  • Opieka polskojęzycznego rezydenta oraz licencjonowanych pilotów i przewodników.
  • Ubezpieczenie NW i KL.
  • Bilety wstępu.

CENA: OD 1329 zł + 42 euro (przy min. 45 osobach)

*Wycieczka do Salonik płatna dodatkowo ok. 24 euro.

**Wycieczka do Aten płatna dodatkowo ok. 64 euro (w tym bilet na Akropol – ok. 20 euro).

data publikacji artykułu:

  • 13 maja 2021

Dodaj komentarz