WYCIECZKA NA MAZURY

PIĘCIODNIOWA WYCIECZKA NA MAZURY OBEJMUJĄCA SPŁYW KAJAKOWY ORAZ REJS STATKIEM, A TAKŻE ZWIEDZANIE WAŻNYCH PUNKTÓW HISTORYCZNYCH.

1 DZIEŃ: Wyjazd o godz.01:30. Przejazd do Lidzbarka Warmińskiego. Podziwiamy: Zamek Biskupów Warmińskich, Wysoką Bramę, Mury Obronne, Kościół p.w. św. Piotra i Pawła, Cerkiew Prawosławną. Przejazd do Stoczka Klasztornego – wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Pokoju, zwiedzanie klasztoru, w którym wieziony był Prymas Polski Kardynał Wyszyński w latach 1953 – 1954.  Zwiedzamy Reszel – jedyne miasto w woj. warmińsko – mazurskim, które znalazło się w światowym rejestrze zabytków. Jest znane głownie z gotyckiego zamku biskupów warmińskich, warte zobaczenia są także dwa zabytkowe mosty gotyckie, ratusz, kościół i fragmenty murów miejskich z więzienną basztą.Przejazd do Św. Lipki – niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem Dejnowa w pobliżu Kętrzyna. Znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z powodu licznych grup pielgrzymów miejscowość ta nazywana jest często „Częstochową Północy. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Mrągowa zwiedzanie miasta: ratusz, zabytkowe kamieniczki, molo, Mrogoville (miasteczko  country), Jezioro Czos, amfiteatr. Przejazd do Piszu. Zwiedzanie miejscowości (m. in. „Kamienna baba” – zabytek z czasów pogańskich Prusów). Powrót do Krutynia i spływ kajakowy Krutynią – najczystszą rzeką Europy. Czas wolny, obiadokolacja. Możliwość zorganizowania wieczorku integracyjnego.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Kętrzyna. Zwiedzamy Wilczy Szaniec – byłą wojenną kwaterę Hitlera położoną w lesie kętrzyńskim. Na obszarze ok. 2,5 km ² zachowały się ruiny głównej kwatery Hitlera zbudowanej w latach 1940 – 1944. Hitler przebywał tu od czerwca 1941r. do listopada 1944r. Przejazd do Giżycka. Zwiedzanie Twierdzy Boyen – jednego z najlepiej zachowanych  XIX wiecznych dzieł fortyfikacyjnych w Polsce. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do Mikołajek, zaokrętowanie na statku, rejs statkiem do Rucianego Nidy z wypłynięciem na Jezioro Śniardwy (z przeprawą przez śluzę – unoszenie statku). Zwiedzanie Galindii – Mazurski Eden, ośrodek turystyczny nad Jeziorem Bełdany niedaleko Mikołajek (na terenie ośrodka znajdują się nietypowe budowle jak: pieczary, termy, lochy demonów, studnie głodowe, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny, skansen i labirynt Galindów. Nawiązują one do zwyczajów i kultów dawnych mieszkańców tych okolic). Powrót do Mikołajek, spacer po „letniej stolica Mazur”: przystań Żeglugi Morskiej, duży port, liczne tawerny i smażalnie ryb, rezerwat „Jezioro Łuknajno” – ścieżka przyrodnicza (wieże widokowe umożliwiają obserwację łabędzi i innych ptaków). Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, możliwość zorganizowania wieczorku przy muzyce.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie.Przejazd do Grunwaldu: Pomnik Bitwy pod Grunwaldem, pole Grunwaldu – miejsce wielkiej bitwy z 1410 roku (obszar położony w odległości 2 km na południowy wschód od wsi Grunwald. 15 lipca 1410 roku połączone wojska polsko-litewsko-rusko-tatarskie pod ogólnym dowództwem Władysława Jagiełły odniosły zwycięstwo nad wojskami krzyżackimi, dowodzonymi przez Ulricha von Jungingena. Bitwa ta była jedną z największych bitew średniowiecza). Powrót do domu.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, TV, barek)
  • opieka pilota – przewodnika
  • 4 noclegi
  • wyżywienie zgodnie z programem (4 śniadania, 4 obiadokolacje)

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA: OD 799 zł + bilety wstępu

Bilety wstępu oraz rejs statkiem nie są wliczone w cenę wycieczki.Wyjazd odbywa się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

data publikacji artykułu:

  • 15 maja 2021

Dodaj komentarz