AUSTRO-WĘGRY

4 DNIOWA WYCIECZKA PRZEZ AUSTRIĘ I WĘGRY ORAZ JEJ NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY

1 dzień: Wyjazd o ustalonej godzinie. Przejazd do Wiednia, zwiedzanie miasta: Zabytkowe Centrum Wiednia, Katedra św. Szczepana (będąca symbolem Wiednia i jednocześnie całej Austrii), Kartnerstrasse (reprezentacyjna ulica Wiednia), Plac Graben, Ratusz wiedeński, Parlament (budynek Parlamentu wybudowany w XIX wieku, wzorowany był na architekturze starożytnych Aten), Pałac Hofburg. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Śniadanie.  Przejazd na basen termalny Szechenyi (pocesarskie kąpielisko, w którym kręcono m.in. film. „CK Dezerterzy”) kilkugodzinny pobyt, należy zabrać strój kąpielowy i ręcznik Zwiedzanie miasta: bazylika św. Stefana, zamek Vajdaunyad, Plac Bohaterów (największy i najważniejszy plac Budapesztu, otoczony okazałymi budynkami, znajdują się tu pomniki królów i słynny Pomnik Tysiąclecia), Park Varosiget. Powrót na obiadokolację. Rejs statkiem po Dunaju. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie, zwiedzanie miasta: Wzgórze Gellerta (niesamowity widok na Budapeszt, Pomnik Gellerta, Pomnik Wolności), Cytadela, najstarsza w Europie Hala Targowa, Most Wolności. Przejazd na Stare Miasto, Most Łańcuchowy, kościół Macieja, Pałac Królewski na Wzgórzu Zamkowym, Baszta Rybacka, Most Elżbiety. Wyspa Małgorzaty, Aquincum. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Szentendre (bajeczne miasto leżące na brzegu Dunaju, znane z licznych muzeów), przejazd do Wyszehradu (zakole Dunaju), Esztergom – zwiedzane Bazyliki. ALBO: Wyjazd do Morawskiego Krasu (malownicza kraina z licznymi jaskiniami, tajemniczymi tunelami i przepaściami), zwiedzanie Jaskini Macochy (najgłębsza przepaść w Czechach i środkowej Europie – ok.138 m głębokości), przejażdżka łódkami podziemną rzeką Punkva, wjazd na punkt widokowy nad przepaścią Macocha. Wyjazd w drogę powrotną do domu. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Świadczenia:

  • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, DVD)
  • 3 noclegi (pokoje 2,3 osobowe, wc, łazienka)
  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania – szwedzki stół, obiadokolacje)
  • opieka przewodnika
  • rejs statkiem
  • ubezpieczenie NNW i KL do 10 000 euro

CENA: OD 599 zł + 75 € (przy min. 45 osobach)

   Bilety wstępu nie są wliczone w cenę. Program jest ramowy. Kolejność zwiedzanych obiektów ustali kierownik wycieczki z przewodnikiem.

data publikacji artykułu:

  • 15 maja 2021

Dodaj komentarz