PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

7 DNIOWA WYCIECZKA DO ŚWIĘTEGO MIEJSCA OBJAWIEŃ MARYJNYCH Z CZERWCA 1981 r.

Dzień 1: Wyjazd o ustalonej godzinie. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2: Dojazd do Biogradu na Moru Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Całodzienny rejs statkiem na Archipelag Kornati. Po rejsie przez malowniczy Adriatyk, w czasie którego będziemy mogli podziwiać urok archipelagu będącego w 2/3 parkiem narodowym czeka nas wejście na 94 metrowy klif (wspaniały punkt widokowy) oraz wizyta nad Jeziorem Modrym (6 najbardziej zasolone jezioro świata). W trakcie rejsu powrotnego istnieje możliwość poczęstunku.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Śniadanie. Wyjazd do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Wizyta w znanym na całym świecie z objawień maryjnych ośrodku pielgrzymkowym. Odwiedzamy kościół Św. Jakuba oraz Wzgórze Objawień (to tam po raz pierwszy widzący ujrzeli Matkę Boską) i Kiżevac ( Górę Krzyża) ze stacjami drogi krzyżowej. Przejazd do Wodospadów Kravica. Jest to bardzo malownicza grupa wodospadów powstałych w wyniku kumulowania się skał osadowych w korycie rzeki Trebizat. Kaskada sięga 25 metrów wysokości. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Wyjazd do Szybenika (miasta zwanego „Mekką Piratów”). Spacer po zabytkowej starówce. Podziwiamy wpisaną na listę dziedzictwa UNESCO Katedrę św. Jakuba, łączącą w sobie cechy gotyckie i barokowe. Przejazd do Parku Narodowego Krka. Spacer systemem pomostów poprowadzonych nad wodospadami i wzdłuż brzegów rzeki Krka. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie Dzień Odpoczynku. Spacer po Biogradzie –  znanym kurorcie letnim z portem jachtowym i bazą promową, z której odpływają rejsy na Oliwkową Wyspę Pasman. Kąpiele i plażowanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Plitvic. Zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie znajduje się 16 turkusowych jezior wapiennych połączonych ze sobą 92 wodospadami i kaskadami. Park wpisany jest na listę światowych bogactw UNESCO. Rejs stateczkiem.  Obiad we własnym zakresie.Wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy.

Dzień 8: Przyjazd do Polski około południa.

Świadczenia:

  • Przejazdy autokarem Lux  (klimatyzacja, WC, DVD, barek kawowy).
  • 5 noclegów.
  • Wyżywienie zgodnie z programem (5 śniadań i 5 obiadokolacji).
  • Opieka przewodnika.
  • Ubezpieczenie NW i KL do 10 000 euro.

CENA DO USTALENIA Z PROBOSZCZEM Bilety wstępu nie są wliczone w cenę.

data publikacji artykułu:

  • 30 czerwca 2021

Dodaj komentarz