PIELGRZYMKA GRUZJA – ARMENIA

PIĘCIODNIOWA PIELGRZYMKA PRZEZ TERENY GRUZJI I ARMENII.

DZIEŃ I

Wyjazd o ustalonej godzinie. Dojazd na lotnisko we Wrocławiu. Odprawa i przelot do Kutaisi. Przylot do Kutaisi w godzinach  południowych. Wymiana pieniędzy, zwiedzanie Kutaisi,  klasztoru  Gelati, gdzie mieściła się akademia założona przez jednego z  najwybitniejszych królów Gruzji, Dawida Budowniczego. Freski  przedstawiające świętych i gruzińskich władców oraz grób króla Dawida,  katedra Bagrati. Kolacja i nocleg w Kutaisi.
DZIEŃ II
Śniadanie. Przejazd do wioski Kumistavi i zwiedzanie Jaskini  Prometeusza. Przejazd przez Gruzję do Tbilisi, spacer po Starym  Mieście. W ciągu dnia Msza św.Kolacja i nocleg w Tbilisi.
DZIEŃ III
Śniadanie. Wycieczka do Kachetii. Przejazd do Alawerdi – ogromnej (do niedawna największej w Gruzji) katedry z XI wieku, położonej pośród winnic u stóp Kaukazu. Potem wizyta w tradycyjnej gruzińskiej winnicy, możliwość degustacji. Wizyta w klasztorze Bodbe, miejscu, gdzie  pochowana jest Św. Nino – chrzcicielka Gruzji. Powrót do hotelu w  Tbilisi, nocleg.

DZIEŃ IV

Śniadanie. Przejazd do Armenii, przekroczenie granicy ormiańskiej,  wizyta w górskim klasztorze Goszawank, słynącym z najpiękniejszego  chaczkaru (kamiennego krzyża) w Armenii. Później przejazd nad Jezioro  Sewan, („kaukaski Bajkał”), nawiedzenie kościoła Sewanawank. Kolacja i  nocleg w okolicy Sewanu.

DZIEŃ V

Śniadanie. Wyjazd na południe kraju, po drodze postój w średniowiecznym karawanseraju na przełęczy Selim. Przejazd do Norawank – klasztoru wśród gór, arcydzieła sztuki średniowiecznej. Po wyjeździe  z gór wizyta w winiarni w Areni, degustacja. Kolacja i nocleg w  Erewaniu.

CENA DO USTALENIA Z PROBOSZCZEM Bilety wstępu nie są wliczone w cenę.

data publikacji artykułu:

  • 30 czerwca 2021

Dodaj komentarz