PIELGRZYMKA ŚLADAMI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

TRZYDNIOWA WYCIECZKA ŚLADEM NAJWIĘKSZEGO POLAKA.

I dzień:

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Wadowic. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości św. Jana Pawła II (Dom rodzinny Karola Wojtyły – z zewnątrz, Bazylika Ofiarowania NMP). ). Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i zwiedzanie sanktuarium maryjno – pasyjnego z Bazyliką Matki Bożej Anielskiej i 42 kaplicami i kościołami Dróżek Pana Jezusa oraz Matki Boskiej, zbudowanymi na wzór powiązanych z nimi miejsc Ziemi Świętej. Przejazd do Niegowici. Zwiedzanie parafii, w której św. Jan Paweł II był wikarym. Jedyny w Polsce pomnik przedstawiający księdza Karola Wojtyłę a nie papieża Jana Pawła II.  Przejazd do Murzasichla na obiadokolację i nocleg.

II dzień:

Śniadanie. Wjazd na Bachledówkę (wzgórze o wys. 947 m n.p.m. w samym sercu Podhala, jest to jeden  z najwspanialszych punktów widokowych na Tatry i Beskidy, znajduje się tu Dom Zakonny Paulinów i świątynia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej). Przejście Drogą Papieską na Gubałówkę, spacer po Gubałówce. Zejście do Zakopanego. Zwiedzanie miasta: Krupówki, sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach,  wybudowane jako dziękczynienie za ocalenie Ojca Św. Jana Pawła II z zamachu dnia 13 maja 1981 r. (w rocznicę objawień w Fatimie), Pomnik Tytusa Chałubińskiego i Sabały, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zespół skoczni na Krokwi, Kaplica na Jaszczurówce (kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wg projektu Stanisława Witkiewicza, drewniany w zakopiańskim stylu).  Powrót na obiadokolację i nocleg.

III dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Łagiewnik. Wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, którego centrum jest kaplica z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem  Św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie miasta: Wzgórze Wawel, Katedra z Grobami Królewskimi, Dzwon Zygmunta. Zejście do Rynku, dom papieża, pomnik Piotra Skargi, Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice. Przejście ul. Floriańską, dom Jana Matejki, Brama Floriańska, Barbakan, Kościół św. Floriana, Pomnik Grunwaldu, Grób Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Jagielloński, przejście do Collegium Maius – wejście na plac najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego, pomnik Mikołaja Kopernika, Dąb Wolności, ul. Gołębia, Pałac Biskupi, Pomnik Papieża, „okno papieskie”, Kościół Franciszkanów, nadbrzeże wiślane, wizyta u Smoka Wawelskiego. Wyjazd w drogę powrotną do domu.

Świadczenia:

  • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, TV, barek,
  • 2 noclegi(pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami i WC, telewizor i Wi – Fi, winda, basen, sauna, jaccuzi) ,
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania, 2 obiadokolacje),
  • opieka przewodnika,
  • ubezpieczenie.

CENA DO USTALENIA Z PROBOSZCZEM Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

data publikacji artykułu:

  • 30 czerwca 2021

Dodaj komentarz