KRAKÓW – ZAKOPANE – WIELICZKA

TRZYDNIOWA WYCIECZKA POPRZEZ KRAKÓW, ZAKOPANE I WIELICZKĘ.

I dzień: Wyjazd w godzinach porannych. Zbiórka o ustalonej godzinie. Przejazd do Krakowa. Spacer po mieście: Wzgórze Wawel, Katedra z Grobami Królewskimi, Dzwon Zygmunta. Zejście do Rynku, dom papieża, pomnik Piotra Skargi, Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice. Przejście ul. Floriańską, dom Jana Matejki, Brama Floriańska, Barbakan, Kościół św. Floriana, Pomnik Grunwaldu, Grób Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Jagielloński, przejście do Collegium Maius – wejście na plac najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego, pomnik Mikołaja Kopernika, Dąb Wolności, ul. Gołębia, Pałac Biskupi, Pomnik Papieża, „okno papieskie”, Kościół Franciszkanów, nadbrzeże wiślane. Przejazd do Murzasichla k. Zakopanego. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Możliwość skorzystania z basenu w hotelu. Nocleg.

II dzień: Śniadanie. Wjazd na Bachledówkę. Przejście Drogą Papieską na Gubałówkę, spacer po Gubałówce. Zejście do Zakopanego. Zwiedzanie miasta: Krupówki, kościół na Krzeptówkach, Pomnik Tytusa Chałubińskiego i Sabały, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zespół skoczni na Krokwi, Kaplica na Jaszczurówce (kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wg projektu Stanisława Witkiewicza, drewniany w zakopiańskim stylu). Powrót na obiadokolację. Przejazd na baseny termalne „Gorący Potok” (dostępne w ramach możliwości). Jest to kompleks kilkunastu basenów z naturalną wodą termalną wyposażony w fontanny, wodotryski, masaże wodne, gejzery, zjeżdżalnie oraz sauny. Nocleg.

III dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. . Przejazd do Wieliczki – zwiedzanie z przewodnikiem historycznej Kopalni Soli (wpisanej na listę zabytków UNESCO) z wykutymi i wyrzeźbionymi w soli podziemnymi korytarzami, komorami, salami i kaplicami, znajdują się tu unikalne rzeźby solne oraz podziemne jeziora (do pokonania ok. 3 km krętych korytarzy, zejście na głębokość ok. 135 metrów pod ziemię).   Powrót do domu.

Świadczenia:

  • 2 noclegi ( pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami, TV i Wi – Fi, dostępny jest basen i sauna),
  • wyżywienie zgodnie z programem (2 śniadania, 2  obiadokolacje),
  • przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, TV, barek),
  • opieka przewodnika,
  • ubezpieczenie.

CENA: OD 499 zł + bilety wstępu Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

data publikacji artykułu:

  • 1 lipca 2021

Dodaj komentarz