WYCIECZKA DO WŁOCH

10-DNIOWA WYCIECZKA OBJAZDOWA DO WŁOCH Z WIZYTĄ W WIEDNIU.

1  DZIEŃ 9.10.2021: Wyjazd ustalonej godzinie. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2 DZIEŃ 10.10.2021: Dojazd do Lido di Jesolo. Ta położona w pobliżu Wenecji miejscowość jest jednym z najpiękniejszych kurortów północnego wybrzeża Adriatyku. Zakwaterowanie. Czas na plażowanie i spacery. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ 11.10.2021: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Padwy. Zwiedzamy bazylikę św. Antoniego z kaplicą polską, katedrę i baptysterium z XIV wiecznymi freskami oraz Pałac Bo (od 1493 roku siedzibę uniwersytetu w Padwie). Przejazd do Asyżu – średniowiecznego miasta, które rozsławił św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu. Wizyta w bazylice św. Franciszka oraz kościele św. Klary. Spacer po Piazza del Comune i starówce. Przejazd do Agnelli pod Asyżem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ 12.10.2021: Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzamy bazylikę Najświętszej Maryi panny od Aniołów. Przejazd do Cascii. Zwiedzamy sanktuarium św. Rity. Przejazd do Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ 13.10.2021: Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Powrót do hotelu. Zwiedzamy Bazylikę św. Jana na Lateranie (katedra biskupa Rzymu) i położone naprzeciw niej Święte Schody (przewiezione z Jerozolimy schody, po których według tradycji prowadzono Chrystusa na sąd). Przejazd do Koloseum i Forum Romanum. Możliwość podziwiania Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich.  Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ 14.10.2021: Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Watykanu – stolicy apostolskiej. Wejście na plac św. Piotra oraz wnętrze do Bazyliki („Pieta” Michała Anioła, ołtarz bł Jana Pawła II, Ołtarz Główny), która jest najważniejszą świątynią chrześcijańską. Most i Zamek Św. Anioła (mauzoleum cesarz Hadriana) oraz  Plac Navona, który jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych placów w Rzymie. Podziwiamy też mauzoleum Oktawiana Augusta oraz Piazza del Popolo ze sprowadzonym podczas panowania Tyberiusza egipskim obeliskiem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ 15.10.2021: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na Monte Cassino (wzgórze w Apeninach 519 m n.p.m.). Zwiedzanie klasztoru i wizyta na  Polskim  Cmentarzu  Wojennym  upamiętniającym  polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino w 1944 roku. Przejazd do Lanciano i zwiedzanie sanktuarium. Przejazd do Loreto. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ 16.10.2021: Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie sanktuarium i cmentarza w Loreto. Przejazd do San Marino i spacer po jednym z najmniejszych państw świata. Przejazd do Lido di Jesolo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ 17.10.2021: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie Zabytkowego Centrum miasta: Katedra św. Szczepana (będąca symbolem Wiednia i jednocześnie całej Austrii), Kartnerstrasse (reprezentacyjna ulica Wiednia), Plac Graben, Ratusz wiedeński, Parlament (budynek Parlamentu wybudowany w XIX wieku, wzorowany był na architekturze starożytnych Aten), Pałac Hofburg. Wyjazd w drogę powrotną do domu.

10 DZIEŃ 18.10.2021: Powrót do domu w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

  • Przejazd autokarem LUX (WC, klimatyzacja, TV, barek)
  • Noclegi w hotelach (7 noclegów we Włoszech)
  • Wyżywienie (7 śniadań, 7 obiadokolacji)
  • Opieka przewodnika.
  • Ubezpieczenie

Cena: 1739 zł + 100 euro (przy min. 45 osobach)

Bilety wstępu nie są wliczone w cenę. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania ustali kierownik wycieczki z przewodnikiem.

data publikacji artykułu:

  • 1 lipca 2021

Dodaj komentarz