ZAPRASZAMY NA KUJAWY

ZAPRASZAMY NA KUJAWY TO ŚWIETNIE ZORGANIZOWANA WYCIECZKA, PRZEPEŁNIONA ATRAKCJAMI, A TAKŻE ZAJĘCIAMI EDUKACYJNYMI Z HISTORII TEGO REGIONU.

1 dzień: Wyjazd wcześnie rano, przejazd do Torunia. Zwiedzanie miasta: panorama na Stare Miasto z Kępy Bazarowej, rynek z ratuszem staromiejskim, Dwór Artusa, dom Mikołaja Kopernika (obecnie muzeum poświęcone życiu i działalności astronoma) W podziemiach znajduje się ekspozycja poświęcona słynnym toruńskim piernikom) ruiny Zamku Krzyżackiego z zachowaną wieżą „Gdanisko”, bulwar Filadelfijski. Zwiedzanie ekspozycji i warsztaty w Żywym Muzeum Piernika. Przyjazd do Radzynia Chełmińskiego. Zwiedzanie ruin zamku krzyżackiego, gdzie kręcono film „Pan samochodzik i Templariusze”. Przejazd do Okonina również stanowiącego plener do zdjęć w tym filmie. Przejazd do Chełmna (uznawanego za miasto zakochanych, nie tylko ze względu na przechowywane w XIII wiecznym kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w relikwie Świętego Walentego) i spacer po jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Polsce. Przejazd do Świecia i zwiedzanie ruin zamku krzyżackiego. Przyjazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Przejazd do Bydgoszczy. Zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz warsztaty mydlarskie. Spacer po Starym Rynku, katedra św Marcina i Mikołaja, spotkanie z Panem Twardowskim, ukazującym się dwa razy dziennie. Pomnik Kazimierza Wielkiego, makieta wybudowanego z jego rozkazu bydgoskiego zamku (zburzonego przez Szwedów w czasie Potopu ) oraz mury miejskie. Spacer wzdłuż nadrzecznej Wenecji Bydgoskiej z charakterystycznymi XIX/-wiecznymi kamienicami. Wizyta  w Wieży Ciśnień z punktem widokowym i muzeum wodociągów. Spacer szlakiem bydgoskiej secesji do Dzielnicy Muzycznej, przejazd do Exploseum – muzeum w dawnej fabryce nitrogliceryny. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Śniadanie i wykwaterowanie. Spacer po średniowiecznym Żninie i zwiedzanie gotyckiej baszty. Przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji i zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz zamku Diabła Weneckiego z wystawą średniowiecznych machin oblężniczych. Przyjazd do Biskupina. Zwiedzanie rezerwatu archeologicznego – rekonstrukcja obozu łowców mezolitycznych, odtworzona wieś z epoki pierwszych rolników, częściowo zrekonstruowane osiedle obronne ludności kultury łużyckiej zbudowane na podmokłym półwyspie o powierzchni około 2 hektarów. „Polskie Pompeje” i odtworzone osiedle wczesnopiastowskie. W osadach zrekonstruowano wnętrza domostw oraz odbywają się pokazy życia codziennego w danym okresie otworzone z pomocą archeologii doświadczalnej. Wizyta w interaktywnym Muzeum Rybactwa w Biskupinie. Przejazd do Gąsawy. Zwiedzanie kościoła świętego Mikołaja z najpiękniejszymi malowidłami barokowymi w kraju. Opowieść o zbrodni gąsowskiej jej wpływie na rozbicie dzielnicowe. Przyjazd do Marcinkowa, pomnik Leszka Białego stojący w miejscu śmierci księcia. Powrót do domu.

Świadczenia:

– przejazd autokar LUX (klimatyzacja, WC, TV, barek)

– 2 noclegi– wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

– opieka przewodnika– ubezpieczenie

CENA OD 499 ZŁ + BILETY WSTĘPU

data publikacji artykułu:

  • 22 kwietnia 2021

Dodaj komentarz