Wycieczka na Podlasie 4 dni

PODLASIE ZNANE JEST Z NIEZWYKŁEJ PRZYRODY ORAZ MIEJSC, W KTÓRYCH PRZENIKA SIĘ WIELE KULTUR I RELIGII. WARTO ZOBACZYĆ ZABYTKI, KTÓRE TAK MOCNO ODCISNĘŁY SIĘ NA HISTORII POLSKI.

1 dzień: Wyjazd o wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Tykocina. Zwiedzanie Muzeum w Synagodze. Spacer po miasteczku zwanym „perłą baroku”: Plac Czarnieckiego, kościół Św.Trójcy i Zamek Zygmunta Augusta ( z zewnątrz). Przejazd do Pentowa, mającego status „Europejskiej Wsi Bocianiej”. Możemy podziwiać tu niezwykłe nagromadzenie aż 30 bocianich gniazd, których obserwację umożliwiają dwie dogodnie umieszczone wieże widokowe. Okres gniazdowania trwa od maja do sierpnia. Przejazd do Choroszczy, gdzie zwiedzamy pałacyk myśliwski rodu Branickich wraz z parkiem pałacowym. Przejazd do Białegostoku.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień: Śniadanie Przejazd do Supraśla. Zwiedzanie unikatowego Muzeum Ikon oraz terenu prawosławnego Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy. Spacer po miasteczku (pałac Buchholtza – obecnie liceum plastyczne, „domy tkaczy”, kościoły św. Trójcy i MB Królowej Polski). Przejazd do Kruszynian i zwiedzanie zabytkowego meczetu drewnianego oraz muzułmańskiego cmentarza. Przejazd do Bohonik i zwiedzanie meczetu. Przejazd do Sokółki i wizyta w Kościele Św. Antoniego Padewskiego, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Powrót
na obiadokolację i nocleg.
3 dzień: Śniadanie. Przejazd do wsi Puchły, stanowiącej część ”Szlaku Otwartych Okiennic”poświęconego oryginalnej architekturze Podlasia. Można tu podziwiać m.in. drewnianą cerkiew p.w. Opieki Matki Boskiej. Przejazd do Hajnówki, stolicy polskich Białorusinów, gdzie zwiedzimy cerkiew p.w. Św. Trójcy. Przejazd do Białowieży. Wizyta w rezerwacie pokazowym żubrów Białowieskiego P.N. oraz spacer po parku pałacowym dawnej rezydencji myśliwskiej carów Rosji
(sam pałacyk myśliwski nie zachował się). Można znaleźć tu blisko 90 gatunków drzew i krzewów,
w tym m.in. 250 letnie dęby z czasów gdy miejsce to należało do królów Polski. Powrót do
Białegostoku na obiadokolację i nocleg.
4 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Białegostoku: założenie pałacowo-ogrodowe Branickich (późnobarokowy pałac będący najlepiej zachowaną polską rezydencją magnacką z czasów saskich oraz ogród o dwóch poziomach, górnym w stylu francuskim i dolnym w stylu parku angielskiego), Pałacyk Gościnny, katedrę pw. Wniebowzięcia NMP (składa się na nią kościół z początku XVII wieku i większa świątynia neogotycka z 1905 roku), rynek miejski z ratuszem (z połowy XVIII w.), fragment Szlaku Esperanto i Wielu Kultur oraz Sobór św. Mikołaja. Wyjazd w drogę powrotną do domu.

Świadczenia:
• Przejazd autokarem LUX (klimatyzacja, WC, DVD, barek).
• 3 noclegi w hotelu Białymstoku.
• Wyżywienie zgodne z programem (3 śniadania i 3 obiadokolacje).
• Opieka przewodnika.
• Ubezpieczenie.

CENA OD 699 ZŁ + BILETY WSTĘPU

data publikacji artykułu:

  • 23 kwietnia 2021

Dodaj komentarz